După AnthroPod and Society for Cultural Anthropology descoperit de Player FM și comunitatea noastră - drepturile de autor sunt deținute de către editor, nu de Player FM, iar materialul audio este transmis direct de la serverul editorului. Apasă butonul Abonare pentru a urmări actualizările în Player FM, sau copiază sursa URL în alte aplicații podcast.

People love us!

User reviews

"Iubim funcția offline"
"Acesta este "modul" în care vă puteți ocupa de abonamentele dvs. podcast. Este, de asemenea, o modalitate excelentă de a descoperi noi podcast-uri."

38. The Anthropology of Media in a Post-Truth Era

47:08
 
Distribuie
 

Manage episode 194044148 series 30983
După AnthroPod and Society for Cultural Anthropology descoperit de Player FM și comunitatea noastră - drepturile de autor sunt deținute de către editor, nu de Player FM, iar materialul audio este transmis direct de la serverul editorului. Apasă butonul Abonare pentru a urmări actualizările în Player FM, sau copiază sursa URL în alte aplicații podcast.
Anthropologists of media and journalism reflect on the current post-truth era in the United States means for research and teaching. This episode features a panel from the the 2017 Annual Meeting of the American Anthropological Association with Naomi Schiller, Robert Samet, Natalia Roudakova, Alexandra Juhasz, Amahl Bishara, and Faye Ginsburg. Music: “Bit Rio” and “Caravan” by Podington Bear
  continue reading

79 episoade

38. The Anthropology of Media in a Post-Truth Era

AnthroPod

8,288 subscribers

published

Distribuie
 
Manage episode 194044148 series 30983
După AnthroPod and Society for Cultural Anthropology descoperit de Player FM și comunitatea noastră - drepturile de autor sunt deținute de către editor, nu de Player FM, iar materialul audio este transmis direct de la serverul editorului. Apasă butonul Abonare pentru a urmări actualizările în Player FM, sau copiază sursa URL în alte aplicații podcast.
Anthropologists of media and journalism reflect on the current post-truth era in the United States means for research and teaching. This episode features a panel from the the 2017 Annual Meeting of the American Anthropological Association with Naomi Schiller, Robert Samet, Natalia Roudakova, Alexandra Juhasz, Amahl Bishara, and Faye Ginsburg. Music: “Bit Rio” and “Caravan” by Podington Bear
  continue reading

79 episoade

Toate episoadele

×
 
Loading …

Bun venit la Player FM!

Player FM scanează web-ul pentru podcast-uri de înaltă calitate pentru a vă putea bucura acum. Este cea mai bună aplicație pentru podcast și funcționează pe Android, iPhone și pe web. Înscrieți-vă pentru a sincroniza abonamentele pe toate dispozitivele.

 

Player FM - Aplicație Podcast
Treceți offline cu aplicația Player FM !

Ghid rapid de referință